Kripto Para piyasası son dönemde bildiğiniz gibi çok hareketli ve öyle de devam edecek gibi gözüküyor. Her gün yeni kripto para haberleri alıyoruz. Yerli girişimlerden tutun da yeni yeni kripto paralara kadar çok hareketli bir piyasa. Bu yazımızda da sizlere Dash Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Eskiden Xcoin ya da Darkcoin olarakta bilinen ve dünyanın en kullanıcı dostu kripto parasıdır diyebiliriz. Bitcoin’in özelliklerine ek olarak anlık işlemler ve özel işlemler sunuyor. Bunun yanında son eklemeler ile artık kendi kendine fon da sağlayabiliyor.

Dash Coin Özellikleri

1-) Özel

Ödemelerinizi gizli tutabilirsiniz. Bunun amacı da kimsenin sizi takip etmemesi ve olası bir çalıntı durumunun önüne geçilmesidir. Anonim bir kimliğe sahip olan Dash Coin sayesinde finansal bilgilerinize sizden başka kimse erişemez sadece kullanan kişiler erişebilir.

2-) Hızlı

İnstantX adı verilen yenilikçi bir teknolojiye sahip olan Dash Masternode ağının da gücünden yararlanarak para gönderme ve para çekme konusunda kullanıcılar işlemlerini maksimum sürede tamamlarlar. Ayrıca bu süre 4 saniye gibi kısa bir süredir.

3-) Güvenli

Tam güvenlik sistemi ödeme ve anonimleştirme kısımlarında hiçbir sorun çıkarmaz ve gelişmiş şifreleme ile beraber güvenilir de bir protokol sunar.

4-) Düşük Ücretli

Paypal, Moneygram, Western Union gibi birçok hizmetlerden çok daha ucuza para işlemleri tamamlanır.